Misijní jarmark zrušen

Dobrý den všem,

vzhledem k dnešnímu rozhodnutí vlády ČR, kdy prodloužila nařízení o omezení pohybu osob o další týden, se Misijní jarmark v Čáslavi ruší.
Jak jsem již psal v předchozím mailu, můžeme připravené výrobky použít jinak. Nabízí se možnost darovat je přímo ředitelství Papežských misijních děl v Hradci Králové, kde jsou dále používány při následných akcích. Podle situace je také možné uskutečnit Misijní jarmark v jiném termínu.
Konečné rozhodnutí bych asi nechal po ukončení krizového opatření v ČR.
Pokud máte nějaké nápady nebo připomínky, neváhejte napsat.
Pavel Lněnička

Pochod pro život

Od 12. března platí v ČR na 30 dní nouzový stav. Pokud vláda opatření odvolá do 10. dubna, Pochod pro život se uskuteční. Přihlaste se k účasti, abychom vás mohli ihned informovat. Pro život ale můžete být každý den. Objednejte si trička. Jsou příležitostí k osobnímu svědectví, že nikdy nerezignujeme, ale kreativně pomáháme všem čekajícím nečekaně dítě.

Libanon

Večeřadlo Křenovice nabízí možnost účasti na poutním zájezdu do Libanonu .

Termín konání: 23. – 29. 10.  2020. Cena 26 700,- Kč + 70 Euro (+ cestovní pojištění)

Podrobnosti ZDE.

Přihlášky u pana Jiřího Kubanta

Návštěva v Opatovicích

V sobotu 22.2. se vypravila třicítka farníků do Opatovic, kde jsme navštívili našeho dlouholetého duchovního otce P. Bohuslava. Prohlédli jsme si kostel, faru, pomodlili se růženec. Někteří z nás využili čas k přijetí svátosti smíření. Poté jsme měli mši sv. po níž jsme se posilnili přivezenými dobrotami, kávou, čajem a neřidiči mohli ochutnat i vínečko či něco tvrdšího. Výlet se všem moc líbil.

Diecézní setkání mládeže

POZOR

VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ SITUACI SE ŠÍŘENÍM VIRU SARS-COVID-19 BYLO DIECÉZNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE ZRUŠENO

Zveme všechny mladé lidi od 14 let na Diecézní setkání mládeže, které se uskuteční v sobotu 4. dubna 2020 v Hradci Králové. Setkání začne programem v sálu Filharmonie, odkud se následně přesuneme do prostor Biskupského gymnázia, kde budeme moci společně strávit čas v rámci odpoledních tematických skupin, sportu nebo malých společenství vrstevníků. Program tradičně vyvrcholí mší svatou od 15 hodin v katedrále Svatého Ducha. V příloze zasíláme plakát a zároveň prosíme o jeho vyvěšení ve vašich farnostech. Dále vás žádáme o osobní pozvání mladých z vaší farnosti, na které se společně s celým přípravným týmem těšíme. S díky a přáním krásných dní Bc. Miroslava Lacinová vedoucí kanceláře Diecézního centra mládeže.