Vyjádření

Čáslav, neděle 2. srpna 2020

Vážení přátelé,

dlouho jsem přemýšlela, zda se mám nějakým způsobem k dnes řečenému vyjádřit, nebo to přejít mlčením, ale vzhledem k řadě polopravd, které pan P. Skalický hlásil, jsem se nakonec rozhodla pro zveřejnění.

Pan P. Skalický hovořil o zmatečných informacích. Toto však je naprostá nepravda. To, co jej pobouřilo, a kvůli čemu se na mne zle obořil, byla věta cituji: „Informace, na koho se obrátit v případě nutnosti, mi nebyla panem Skalickým poskytnuta.“ A tato věta je naprosto pravdivá, nic zmatečného na ní není.  Poté, co jsem tuto informaci zveřejnila, ozvaly se mi některé farnice, a upozornily mne, co ony vyrozuměly z ohlášek – tedy, že má zastupovat P. Petr Tobek (někdo jmenoval P. Pavla Tobka) a P. Jan Uhlíř. A tuto informaci jsem také doplnila.  Nemám tušení, co je na tomto oznámení zmatečného a dehonestujícího, jak se pan farář vyjádřil….Nikomu tím nebyla způsobena sebemenší újma. Navíc se domnívám, že pokud někdo odchází na dovolenou, je jeho povinností včas a řádně fungování pracoviště po dobu nepřítomnosti zajistit (pokud toto nelze uzavřít) a potřebné informace o změnách poskytnout, a ne se dovolávat toho, že se má někdo druhý opakovaně dotazovat. Ostatně ani pořad bohoslužeb mi sám neposlal, musela jsem o něj žádat….

Jsem pouhý člověk, také dělám chyby. Pokud tedy pan P. Skalický měl pocit, že je to špatně, očekávala bych od něj spíše upozornění, požádání o smazání, popř. o omluvu. Místo toho jsem se dočkala neskutečných výčitek, kritiky a vyhrožování typu „to bude mít ještě dohru“. No, tak jste dnes tu dohru všichni slyšeli. Myslím, že slušné by bylo, abychom problém vyřešili spolu, namísto toho mne veřejně slovně lynčoval při všech bohoslužbách. On se cítí poškozen a znevážen výše uvedenou neškodnou větou, a já se mám cítit po dnešku jak??? Ne nadarmo se říká „pro dobrotu na žebrotu“. Myslím, že mne znáte (většina) od mého dětství – tedy již více než 30 let, a víte, co všechno jsem pro tuto farnost a lidi v ní celé roky ochotně a nezištně dělala (a za normálních podmínek bych dělala dál). Nicméně všechno jednou končí a dnes se pohár naplnil po okraj. Všichni jste lidé rozumní, dovedete si vyvodit svůj vlastní závěr a přijmout správná a objektivní rozhodnutí, tak to, prosím, učiňte.

Ze srdce přeji tomu, kdo bude na moji dobrou práci navazovat, dost trpělivosti a lepší zítřky.

Květa

Upozornění:

Vážení přátelé, aktuálně proběhl přesun webu na nový server a současně aktualizace redakčního systému na nejnovější verzi. Toto umožňuje postupně zajistit zrychlení, zvýšení bezpečnosti a komfortu. Součástí probíhajících úprav však mohou být dočasné výpadky či chyby – prosím, omluvte je.

Pokud narazíte na nefunkční odkaz, chybu nebo chybějící informaci, ocením, pokud se mi ozvete a upozorníte mě. Urychlíte tak její odstranění. Budu se snažit web nastavit tak, aby byl pokud možno přístupný z různých zařízení a také snadno ovladatelný. Nicméně vyžaduje to určitý čas. Předem děkuji za spolupráci. Květa

Pouť k sv. Šarbelu do Libanonu

Vzhledem k současné situaci s pandemií Covid 19 a nejasnostem v cestovním ruchu se přesouvá na říjen 2021. Program zůstává nezměněn, předběžně se lze přihlásit u pana Jiřího Kubanta.

Přehled mši sv. vysílaných po internetu zde.