Číhošť 2017

PRÁZDNINOVÉ PUTOVÁNÍ DO ČÍHOŠTĚ

Ve dnech 31. července až 2. srpna se uskutečnilo plánované putování do Číhoště. První  den jsme v sedmi putovali z Golčova Jeníkova do Habrů. Na začátku našeho putování jsme si prohlédli jeníkovský kostel  sv. Františka Serafínského a Loretu. Poté jsme putovali přes Nasavrky a Jakubovice do Leškovic. Památník padlým partyzánům, dnes značně zdevastovaný, jsme objevili po krátkém bloudění a několikakilometrové zacházce. Po krátkém odpočinku v Leškovicích jsme pokračovali směrem na Habry, kde nás uvítal zámecký pán. Celkem jsme urazili okolo 18 km. Po ubytování a prohlídce zámku následovalo opékání  a písničky při kytaře.

Úterní ráno jsme zahájili modlitbou růžence u haberského kostela. Protože na nás místní zapomněli, plánovaná mše sv. se neuskutečnila. Následovala společná snídaně a po ní jsme se vydali na další cestu – tři dámy se do Číhoště svezly autem s panem Vančurou, ostatní čtyři odvážlivci vyrazili pěšky. Nesnesitelný sluneční žár trošku tlumil svěží větřík, přesto jsme do cíle dorazili po dlouhých sedmnácti kilometrech vyprahlí a opálení okolo sedmnácté hodiny. A o hodinu později, po ubytování a nezbytné očistě, jsme v číhošťském  kostele slavili mši svatou. Po večeři jsme se v kostele ještě pomodlili růženec a následovala asi půlhodinová adorace. A pak už zasloužený odpočinek.

Také středeční ráno jsme zahájili mší svatou, na kterou přišla i spousta známých. Následovala snídaně, po níž se na závěrečnou část putování vydalo deset turistů. Šli jsme přes Prosíčka a Nezdín se zastávkou u Svěcené studánky a dále do Benetic, Smrčné a Světlé, kde jsme krátce po šesté hodině večerní a dlouhých více než 18 km, stihli podstatnou část mše svaté.  Následoval přesun na nádraží a hurá vláčkem domů, kam jsme doputovali ve 20:30. Unavení – po 53 km, ale spokojení  a s vyčištěnou hlavou. Foto v galerii, video pod textem.