Společenství dětí

Společenství dětí je již čtvrtým rokem pravidelnou aktivitou naší farnosti. Po našem „spolčínka“ jsme začali jako mládež provozovat, když jsme se plní nadšení vrátili ze Světových dní mládeže v Madridu. Uvědomili jsme si, jak nesmírně důležité společenství je a jak klíčové je pro děti setkávat se svými věřícími kamarády, které leckdy ve školním prostředí ani nemají.

Co děti u nás čeká?

  • společenství věřících kamarádů
  • smysluplně trávený volný čas
  • duchovní rozměr – modlitba + témátko
  • zábava – hry, soutěže, výtvarné počiny
  • pomocná ruka a porozumění

Součástí programu je též zkouška písniček na následující dětskou mši svatou. Dětská mše svatá je potom vyvrcholením spolčínka, takovou jeho tečkou, zakončením, kdy společně poděkujeme Pánu za prožité chvíle.

S dětmi se setkáváme také na táboráku při příležitosti začátku a konce školního roku, u čehož nechybí fotbalové utkání. Nově organizovanou akcí je Farní karneval, který se již teď těší velké oblibě.

S dětmi se ale neloučíme ani po skončení školního roku. V létě nás každým rokem čeká farní tábor, doprovázený etapovou hrou a spoustou jiné zábavy.

Spolčínka probíhají v pátek a to jednou za čtrnáct dní, souběžně s modlitbami otců. Takže pokud máte zájem, rádi uvítáme nové tváře a na ty „staré 🙂 “ se samozřejmě pokaždé velmi těšíme!