Vysočina 2017

PRÁZDNINOVÁ TURISTIKA II

Podle plánu se uskutečnila ve dnech 21. a 22. srpna. První den jsme putovali z Chotěboře do Havlíčkova Brodu – krásnou krajinou, po žluté turistické značce celkem v deseti lidech. Za necelých 9 hodin jsme zvládli v pohodovém tempu něco přes 20 km. Velká pochvala přitom patřila zejména malým dětem. Přespali jsme na faře v Přibyslavi.

Druhý den jsme zahájili mší svatou v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Přibyslavi, následovala společná snídaně a po ní jsme se vydali na další cestu – tentokrát v sedmi lidech asi 15 km do Račína. Cestou jsme pozorovali přírodu, modlili se a také houbařili – úlovky byly krásné, stály i za to, že se půlka výpravy ztratila a bloudila asi hodinu kdesi v hlubokých lesích mezi Velkou Losenicí a Žďárem nad Sázavou. Ale nakonec jsme se všichni zase šťastně shledali v Račíně u ledové kofoly a medového piva.

A díky jednomu šikovnému řidiči a jeho spolehlivé felicii jsme krátce po deváté večer dorazili do Čáslavi.  Tak Bohu díky a turistice zdar. Foto v galerii, video pod textem.